ביום ראשון, 10.11.19 ייצא בפעם ה-20 מסע "גלגלי האהבה" של בית החולים השיקומי אלי"ן בירושלים, היחיד בישראל לשיקום ילדים ונוער.
כשלביא (16) היה פעוט, ההורים והרופאים שלו לא ידעו אם אי פעם יילך, וכיום הוא יוצא למסע של חמישה ימי רכיבה לצד אביו. איילה (15) לא יכולה להשתתף בשיעורי הספורט או לצאת לטיולים של ביה"ס בגלל בעיות ברגליים וניתוחים רבים שהיא עוברת לתיקון פגם מולד - אבל היא לא מוותרת על מסע האופניים הזה ורוכבת 40 קילומטרים במסע .חיה (16) נולדה עם מומים ממש קשים, ועברה שיקום מאוד אינטנסיבי באלי"ן. אל המסע היא תצא באופניי-ידיים (טנדם) ותשתתף גם במסלולים הקשים ביותר, לצד הרוכבים המקצועיים ביותר. כשמתן (18) היה בן 10, הוא טופל בבית חולים אלי"ן בגלל כאבים כרוניים ולא האמין שיצליח להתגבר. רק כשראה את קבוצת הרוכבים עולים לבית החולים בסיום רכיבה מיוחדת לכבוד ילדי אלי"ן החל להאמין שיצליח להשתקם ושם לעצמו יעד להשתתף בעצמו במסע. ביום ראשון ייצא כמשתתף מן המניין למסע חמישה ימים למען בית החולים שהשיב לו, לדבריו, את החיים.
2 צפייה בגלריה
גלגלי האהבה. באדיבות בית חולים אלי"ן
גלגלי האהבה. באדיבות בית חולים אלי"ן
גלגלי האהבה. באדיבות בית חולים אלי"ן
בית החולים אלי”ן בירושלים מתמחה באבחון ושיקום של ילדים הסובלים ממגוון רב של מוגבלויות גופניות מולדות ונרכשות. צוות של רופאים ומטפלים מסורים עובדים ללא הפסקה עם ילדים אלו במטרה להחזירם לקהילה ועל מנת לאפשר להם לחיות באופן עצמאי ככל האפשר. מכיוון שבית חולים אלי“ן הנו עמותה (מלכ“ר), הוא אינו נהנה מתמיכה ממשלתית ומקבל החזרים מהגורמים המפנים על פי תעריף אחיד למטופל, אשר אינו מכסה את העלות האמתית של הטיפול הייחודי הכוללני. לכן ביה“ח נשען רבות על תרומות, מרביתן נאספות במסע 'גלגלי אהבה', מסע אופניים שנתי בן חמישה ימים, המהווה למעשה אירוע הצדקה הבינלאומי הספורטיבי השנתי המורכב ביותר בישראל, בו משתתפים מאות רוכבים ומתנדבים מהארץ ומרחבי העולם.
מזה 20 שנה שרוכבים מכל העולם מגיעים לישראל כדי להשתתף “במסע גלגלי אהבה” של בית החולים אלי”ן. בשנת 2018, 554 רוכבים השתתפו במסע וגייסו 3,756,000 דולר. מסע גלגלי אהבה הפך במשך השנים לאחד ממסעות האופנים לגיוס תרומות מהגדולים בעולם אשר שינה ומשנה את עולמותיהם של מאות ואלפי ילדי אלי"ן.
2 צפייה בגלריה
גלגלי האהבה. באדיבות בית חולים אלי"ן
גלגלי האהבה. באדיבות בית חולים אלי"ן
גלגלי האהבה. באדיבות בית חולים אלי"ן
קבוצת רכיבה גם לילדים – המהירים והאמיצים
אולם מעל כולם, בולטים ילדי אלי"ן המשתתפים במסע, חלקם על אופניי ידיים (טנדם) חלקם על אופניים זוגיים עם מתנדב וחלקם על אופניים רגילים ובכוחות עצמם. אלו ילדים אשר עברו או עודם עוברים שיקום ומצליחים, כנגד כל הסיכויים, להשתתף במסע ולרכב לצד המתנדבים כרוכבים מן המניין. בבית החולים מעודדים ילדים לשלב ספורט בהליך השיקום, לא רק בשל הצורך לחזק את הגוף, אלא ואף בעיקר בשביל תחושת המסוגלות של הילדים וכן תחושת השייכות. במסע, הם אינם שונים. הם לא מיוחדים ובוודאי שלא מסכנים. הם חלק מקבוצת ספורטאים שלא נרתעים ממכשול או קושי וצולחים את המסלולים, כל אחד על פי יכולתו.
דר' מורית בארי מנכ"ל בית החולים אלי"ן: "הכספים שמגויסים מאפשרים לנו לתת לילדים את הטיפולים הדרושים להם, במקום להגביל את הטיפול לצרכים הבסיסיים המכוסים על ידי מערכת הבריאות", אומרת ד"ר מורית בארי, מנכ"ל בית החולים אלי"ן. "כל פרוטה נוספת מאפשרת טיפולים נוספים ומבחר רחב יותר של טיפולים, טיפולים רגשיים, ועוד יד מטפלת. זה עוזר לנו לתת לילד את הסיכוי הנוסף הזה, ואולי פשוט לעשות את כל ההבדל בעולם. ללא גלגלי האהבה, אלי"ן לא יוכל להיות המקום המיוחד הזה ולא יוכל לאפשר את הניסים שאנחנו רואים בכל שבוע".
מסע "גלגלי אהבה" ה-20 ייצא לדרך ביום א' ה-10.11 ויסתיים ביום ה', ה-14.11 בכניסה לבי"ח אלי"ן בשעה 15:00. לפרטים נוספים והרשמה לחצו כאן .