700 מ"ר של רפואה מתקדמת בראש העין: המרפאה החדשה של כללית בעיר עומדת להיפתח בתחילת חודש נובמבר. יצאנו לבקר בה לפני שהיא נפתחת.
המרפאה החדשה, ששמה "מרפאת נופרים", ממוקמת ברחוב העבודה 14. היא תכלול מרפאה ראשונית (רפואת ילדים ומשפחה), מרכז להתפתחות הילד ומכון פיזיותרפיה. השניים האחרונים (מרכז התפתחות ומכון פיזיותרפיה) ייפתחו ב-3.11 ואילו המרפאה הראשונית שבוע לאחר מכן ב-10.11.
צילום: דויד ויצמןצילום: דויד ויצמן
צילום: דויד ויצמן
(צילום: דויד ויצמן)
המרפאה ממוקמת באזור מתפתח ומתחדש בעיר אך תיתן מענה גם לאזורים הוותיקים הסמוכים בעיר. במקום בו פעל כבר מוקד רפואת חירום של "טרם" מגיעים לישורת האחרונה של שינוע והבאת הציוד הרפואי למרפאה על מנת לעמוד ביעד הפתיחה באופן המיטבי.
צילום: דויד ויצמןצילום: דויד ויצמן
צילום: דויד ויצמן
(צילום: דויד ויצמן)
מכון הפיזיותרפיה מציע תשע עמדות עבודה, חדר גדול לעבודה בקבוצות במודל של חדר כושר וחדרים נוספים בניהם חדר לטיפול בהידרותרפיה. המכון להתפתחות הילד יכלול שירותים כמו – ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת, פסיכולוגיה התפתחותית ועוד מגוון שירותים חשובים אשר יתנו מענה לקבוצת אוכלוסייה חשובה בראש העין הכוללת ילדים רבים בניהם חלק לא מבוטל בעלי אי אלו צרכים מיוחדים. וכמובן כל הקשור לרפואת המשפחה – מענה לצרכים הבסיסיים ביותר של כל מטופל.
"One stop shop", כך קראה מנהלת מחוז דן-פ"ת בכללית ד"ר יעל רייכנברג למרפאה החדשה בראש העין אשר תיתן מענה רחב למגוון תחומים והמשיכה: "במרפאה הזו הושקע זמן ומאמץ רב במטרה לתת מענה לבעיות והצרכים המקומיים בראש העין. המרפאה הזו הינה סנונית ראשונה מקרב מרפאת נוספות שנמצאות בשלב תכנון וביצוע שונים ואני בטוחה שהיא תספק מענה הולם וראוי לשכונות הנבנות בסמוך לכביש 5".
מאנשי המקצוע המנהלים את המרפאה ואת המחוז עלה עוד כי המרפאה נבנתה תוך הכרה בשינוי הדמוגרפי והאכלוס הרב של ראש העין והמשתמע מכך בכל הקשור לצרכים רפואיים מצד אחד ומצד שני דאגה גם לאוכלוסייה הוותיקה יותר. כמו כן עלה נושא חשיבות המניעה וההיערנות של הציבור, אם זה להתחסן מפני שפעת או בדיקת ממוגרפיה של נשים וכו'.
"במקום יעבדו מיטב הרופאים והוא בנוי בצורה בה יינתן המענה המיטבי", מסכם מנהל מינהלת ראש העין ד"ר מוטי רוטברד.