שבוע חינוך גופני בחטיבת היובל. צילום: באדיבות העירייהשבוע חינוך גופני בחטיבת היובל. צילום: באדיבות העירייה
שבוע חינוך גופני בחטיבת היובל. צילום: באדיבות העירייה
(שבוע חינוך גופני בחטיבת היובל. צילום: באדיבות העירייה)
במסגרת שבוע החינוך הגופני בחטיבת היובל בעיר, יצאו תלמידי שכבת ט' לפארק הלאומי ברמת גן, שם קיימו יום ניווט ספורטיבי על שם יואב ויותם חכם ז"ל, צעירים תושבי העיר ראש העין שנהרגו בתאונת דרכים.
התלמידים ניווטו בפארק עם מדריך הניווט, אבנר הלחמי, באמצעות מפת הפארק, איתרו נקודות ציון ותחנות מיוחדות. תוכנת מעקב חדישה ציינה את הישגי התלמידים במהלך הניווט וסדר הגעתם לנקודות הציון.
בחטיבה מתקיימות פעילויות ספורטיביות מגוונות במהלך כל השנה: טורנירים, ניווטים בשטח, הצגת תרגילי התעמלות, מחול ואקרובטיקה, תחרויות אזוריות ומחוזיות בענפי ספורט שונים.
בהמשך שבוע החינוך הגופני, השתתפו כל תלמידי החטיבה בהרצאתו של אילן חרמון, אשר נפצע קשה במלחמת לבנון השנייה ואיבד את רגלו לאחר שהרכב הצבאי בו נסע עלה על מטען. למרות זאת, הוא הפך לשיאן עולם בריצת מרתון.
גם בבית הספר טל בעיר ציינו את שבוע החינוך הגופני. בתחילת השבוע, נהנו התלמידים מפעילות בתחנות שונות: תיפוף על כדורים, מסלול מכשולים, זומבה, חישוקים וכדורים. התלמידים גם השתתפו בפעילות מוזיאון מכבי הנייד, למדו על תולדות מכבי עולמי ושיחקו במשחק "קהות" לבחינת הידע ולמידה משחקית.
שבוע חינוך גופני בבי"ס טל. צילום: באדיבות העירייהשבוע חינוך גופני בבי"ס טל. צילום: באדיבות העירייה
שבוע חינוך גופני בבי"ס טל. צילום: באדיבות העירייה
(שבוע חינוך גופני בבי"ס טל. צילום: באדיבות העירייה)
במשך השבוע התקיימו הרצאות העשרה של הורים העוסקים בתחומי הבריאות והספורט, והתלמידים נהנו מארוחת בוקר בריאותית ויצאו להליכה בטיילת המוזיקה בליווי ההורים והמורים.
השבוע נחתם ב"הפסקת אוכל בריאה", שאורגנה על ידי הורים מתנדבים מהוועד הבית ספרי.