לירן ויועד נשבעים אמונים זה לזה. צילום:PLAN LIEBE לירן ויועד נשבעים אמונים זה לזה. צילום:PLAN LIEBE
לירן ויועד נשבעים אמונים זה לזה. צילום:PLAN LIEBE
(לירן ויועד נשבעים אמונים זה לזה. צילום:PLAN LIEBE )
סמסו המון מזל טוב לשחקן והמגיש מראש העין, לירן נוטיק, שנישא השבוע לבן זוגו מאייר ספרי הילדים, יועד שירן, בחתונה מרגשת שנערכה באי הים התיכוני מלטה. למה דווקא שם? "בשנה האחרונה מלטה אישרה נישואים חד מיניים למקומיים ותיירים, מה שעדיין לא קורה במדינת ישראל שנת 2019", הסביר נוטיק.
מה שבני הזוג מישראל לא צפו שיקרה היה שהם יהפכו לסיפור תקשורתי מרכזי במלטה. חתונתם תפסה את הכותרת הראשית של העיתון המרכזי במלטה והם אף התארחו בתכנית הבוקר בערוץ הכי נצפה באי, "חדשות מלטה". "היה חשוב לחברת החדשות לדבר על הנישואין שלנו כי הם מפרגנים לעשייה שלי וראו בפייסבוק את הכתבות שאני יוצר וזאת לצד העיסוק של יועד כמאייר", סיפר החתן המאושר, "ריגש אותם לגלות שאנשים קצת מוכרים מעבר לים באים להתחתן דווקא במלטה. השילוב של שני אנשים יוצרים יצר פה עניין. הכל היה מאוד ספונטני".
צפו בסרטון החתונה. צילום: PLAN LIEBE
במלטה, כך מסתבר, יש משרד חתונות ממשלתי והזוג מספר כי תמך בהם והדריך בכל אשר היה צריך. "בכלל, מכל מי שמחפש מקום להתחתן בו, מלטה זאת אפשרות נהדרת", סיפר יועד, "מקבלים שם את כולם ללא הבדל דת, גזע ומין ומאוד אוהבים ישראלים. מי שזקוק להמלצות או סיוע – אנחנו פה".
סיפור האהבה בין השניים החל לפני שנתיים, במסיבת יום הולדת של חברה משותפת. "ישבנו בבית קפה ולירן התחיל לדבר איתי על הצורה בה אני אוכל עוגת יום הולדת", שיחזר יועד בהתרגשות, "האיש הזה היה כל כך מוזר ומצחיק, שהמשכנו לדבר עוד הרבה אחרי המסיבה".
לירן: "מאז אנחנו לא עוזבים זה את זה והיה ברור לכולם שנישאר יחד לנצח. המשפחות שלנו התחברו ואוהבות זו את זה. קיבלנו מהם תמיכה גדולה. הם לא יכלו להגיע למלטה בשל אילוצי לו"ז, אבל אנחנו עוד נעשה מסיבה גדולה גם בארץ".
בקרוב: מסיבה גדולה גם בארץ. הזוג המאושר בנוף מלטזי טיפוסי. צילום: PLAN LIEBE בקרוב: מסיבה גדולה גם בארץ. הזוג המאושר בנוף מלטזי טיפוסי. צילום: PLAN LIEBE
בקרוב: מסיבה גדולה גם בארץ. הזוג המאושר בנוף מלטזי טיפוסי. צילום: PLAN LIEBE
(בקרוב: מסיבה גדולה גם בארץ. הזוג המאושר בנוף מלטזי טיפוסי. צילום: PLAN LIEBE )
לסיום, ביקשו בני הזוג לשלוח מסר לכל הגולשים. "אנחנו רוצים לאחל לכל עם ישראל, שיכילו, יקבלו ויבינו", אמרו השניים. "אישור נישואין חד מיניים בישראל לא נוגע רק לחברי הקהילה הלה"טבית, אלא גם להרבה מאוד אנשים. המשפחות שלנו רוצות להיות חלק מהחגיגה שלנו ולצערנו חוקי המדינה עדיין לא מאפשרים זאת. הגיע הזמן שזה יקרה ובינתיים, שנמשיך לאהוב, כל אדם את מי שהלב שלו בחר".