תור באחת המרפאות בפתח תקוה. צילום: באדיבות תושביםתור באחת המרפאות בפתח תקוה. צילום: באדיבות תושבים
תור באחת המרפאות בפתח תקוה. צילום: באדיבות תושבים
(תור באחת המרפאות בפתח תקוה. צילום: באדיבות תושבים)
בהלת השפעת הארצית לא דילגה על ראש העין וכך גם הבעיות הרבות שנוצרו בעקבותיה: תורים ארוכים נרשמים מאז אתמול (ראשון) בקופות החולים, מענה טלפוני חלקי ומקרים רבים בהם תושבים לא מקבלים חיסון ולא מוצאים מקום בו הם יכולים להתחסן. בחלק מקופות החולים אף נאמר לתושבים אשר הגיעו להתחסן שלא יהיו חיסונים גם בהמשך.
תושב ראש העין וחבר בקופת חולים כללית סיפר על כך שלא הצליח למצוא מקום להתחסן בו ברחבי האזור: "לא מצאתי שום מרפאה שנשארו לה חיסונים. התקשרתי לכל המרפאות בראש העין, כפר קאסם, אריאל , אלעד, פתח תקוה ואזל המלאי לכולם. בחלק מהמרפאות באלעד ובפתח תקוה בקשו ליצור עמם קשר בעוד יום או יומיים כדי לבדוק אם מלאי החיסונים התחדש".
משירותי בריאות כללית נמסר: "בעקבות גל ההתחסנות של הימים האחרונים, עומד מלאי חיסוני השפעת הנותר על כ-15 אלף. עד כה התחסנו בכללית למעלה ממיליון מטופלים. ניתן עדיין להתחסן בחלק מהמרפאות, בהתאם למידע המופיע באתר כללית (תחת 'ספר שירות') ובמוקד 2700.
"אנו ממתינים לפי שעה לתשובת יבואן החיסונים מחו"ל לגבי אפשרות לאספקת חיסונים נוספים. במידה והדבר יתאפשר, ניידע את הציבור. המידע על זמינות חיסונים משתנה ומתעדכן כל העת בהתאם לקצב המתחסנים".