עופר גבאי ואיילת שקד. צילום: באדיבות מטה הבית שלנו, עופר גבאיעופר גבאי ואיילת שקד. צילום: באדיבות מטה הבית שלנו, עופר גבאי
עופר גבאי ואיילת שקד. צילום: באדיבות מטה הבית שלנו, עופר גבאי
(עופר גבאי ואיילת שקד. צילום: באדיבות מטה הבית שלנו, עופר גבאי)
ביום ראשון השבוע התקיים מפגש עם שרת המשפטים איילת שקד בשכונת פסגות אפק בביתו של עופר גבאי, נציג שכונת פסגות אפק במפלגת "הבית שלנו" (הבית היהודי) בראשות עדי אביני.
קהל מגוון הגיע למפגש "שיח מחבר", כפי שכינו אותו נציגי המפלגה בנוכחות שרת המשפטים איילת שקד.
השרה דיברה על חשיבות בחירת נציגים מונציפאליים ראויים כמשפיעים על חיי היום יום של התושבים וציינה שהיא אוהבת לראות רשימה מגוונת, רעננה וצעירה אך גם עם עשייה וניסיון מוכחים.
עופר גבאי (41), תושב השכונה ומספר 2 ברשימת "הבית שלנו" שימש כיו"ר הנהגת ההורים בבית החינוך ע"ש שמעון פרס, ביה"ס הצומח הראשון בשכונה, המונה היום למעלה מ-700 תלמידים. בנוסף פעל עופר להקמת מסגרת חינוכית ממלכתית-דתית והוביל את המיזם לחינוך משותף דתיים-חילונים-מסורתיים בעיר. "מאז שהגעתי לראש העין אני קורא לקירוב לבבות....אנחנו צריכים לשמור על מרקם חיים של אוכלוסיות היודעות לכבד ולהכיל האחת את השניה".
עדי אביני ועופר גבאי. צילום: באדיבות עופר גבאי, מטה הבית שלנועדי אביני ועופר גבאי. צילום: באדיבות עופר גבאי, מטה הבית שלנו
עדי אביני ועופר גבאי. צילום: באדיבות עופר גבאי, מטה הבית שלנו
(עדי אביני ועופר גבאי. צילום: באדיבות עופר גבאי, מטה הבית שלנו)
עופר הדגיש את החינוך כיעד מרכזי, חינוך שמוביל להישגים לימודיים יחד עם חינוך לערכי נתינה, כבוד הדדי וקבלת האחר.
כתושב פסגות אפק שחווה קשיים בהקמת השכונה, עופר מאמין שפסגות אפק חייבת נציגות במועצה, כזו שמגיעה מהשטח, מבינה את הצרכים וחותרת לפתרונות יצירתיים בתחבורה, בתשתיות ובפעילויות חברה, קהילה ופנאי. "חייבים לשים את פסגות בראש".
את רשימת הבית שלנו מוביל עדי אביני: "מי שמכיר אותי יודע שאני מאמין גדול בחיבורים מתוך שיח מכבד כי כשהולכים לבד מגיעים מהר, כשהולכים יחד - מגיעים רחוק".
לנוכח אירוע הרצח הקשה שגבה את חייהם של זיו חג'בי ושל קים לבנגרונד-יחזקאל, נפתח המפגש בהבעת צער ותנחומים והסתיים בהשתתפותם של עדי ונציגים נוספים בהלוויה של המנוחה קים שנערכה בבית העלמין שבראש העין.
צילום: באדיבות עופר גבאי, מטה הבית שלנוצילום: באדיבות עופר גבאי, מטה הבית שלנו
צילום: באדיבות עופר גבאי, מטה הבית שלנו
(צילום: באדיבות עופר גבאי, מטה הבית שלנו)