רז שגיא. צילום: באדיבות שגיארז שגיא. צילום: באדיבות שגיא
רז שגיא. צילום: באדיבות שגיא
(רז שגיא. צילום: באדיבות שגיא)
הבוקר (שישי) דווח כי מפלגת יש עתיד פרסמה הודעה לפיה היא מסירה את תמיכתה מהמועמד לראשות העירייה רז שגיא בבחירות הקרובות בראש העין. "מפלגת 'יש עתיד' דוגלת בשילוב מלא של נשים בצה"ל ובשירותי הביטחון, וכמובן בשוויון מגדרי מלא בכל תחומי החיים".
ההודעה של "יש עתיד" באה בעקבות התבטאויות של שגיא בעבר נגד שירות נשים בתפקידי לחימה בצה"ל. הוא אף כתב ספר בשם "נלחמות בצה"ל", שעוסק במחקרים בנושא שילוב נשים בתפקידי לחימה.
למרות ההודעה של יש עתיד, הודיע נציג המפלגה בראש העין אילן אפלבוים, שהוא נשאר עם שגיא ויתמודד ברשימה שלו כפי שתוכנן. "אני איתן לחלוטין. אני ראש המטה של יש עתיד בראש העין ונמצא במקום השלישי ברשימה של רז שגיא".
אילן אפלבוים. צילום: באדיבות אילן אפלבויםאילן אפלבוים. צילום: באדיבות אילן אפלבוים
אילן אפלבוים. צילום: באדיבות אילן אפלבוים
(אילן אפלבוים. צילום: באדיבות אילן אפלבוים)
בעקבות הסערה, רז שגיא פרסם בצהריים פוסט בנושא בפייסבוק: 'יש עתיד' מעולם לא תמכה בנו ולכן אין שום צורך בהסרת תמיכתה. מי שחבר אלינו הם שני אנשים נפלאים - אילן אפלבוים ומירב וטורי. לא הובטח כלום ולא עבר שקל בחבירה הזו. לא מיש עתיד ולא משום מפלגה אחרת.
"זוהי חבירה בין אנשים בעלי דעות ואג'נדות משותפות לטובת העיר. הא ותו לא. כמה רעש וכותרות על לא כלום. כמה מילים. כמה רעל. כמה רוע. שזה קצת מצחיק אותי - כי זה חושף לחץ וחוסר אונים של מועמדים נואשים. מאד מאד נואשים. שבמקום לנהל בחירות. מנהלים שוב מסע הכפשה הזוי ודוחה".
שגיא הוסיף בהמשך הפוסט שלו: "מעולם לא הייתי נגד נשים. מעולם. זה באמת פופוליזם מהירודים שפגשתי".