פסטיבל "אנימיקס" מביא בכל קיץ את מירב הסרטים שנוצרו באנימציה העולמית. במשך ארבע ימים תוכלו לחזות בקסם האמנות המצוירת בסרטי אנימציה באורך מלא ואסופות סרטים קצרים למבוגרים ולילדים על מגוון רחב של נושאים, בהם חברה, יחסי הורים וילדים, זהות אישית, מלחמה, בדידות ומיניות.
מתוך "ללא מילים". באדיבות פסטיבל אנימיקסמתוך "ללא מילים". באדיבות פסטיבל אנימיקס
מתוך "ללא מילים". באדיבות פסטיבל אנימיקס
(מתוך "ללא מילים". באדיבות פסטיבל אנימיקס)
במסגרת הפסטיבל יגיעו לישראל במאי האנימציה מאולפני פיקסאר, טל שוורצמן, שיחלוק את סודות המשחק באנימציה תוך מתן דוגמאות מעבודותיו ומיטב הספרות הקולנועית החדשה. בימאי האנימציה, אייל רש, יגיע לרגל הקרנת הסרט 'שאל את רות', הפקה דוקומנטרית אמריקאית חדשה על דמותה הססגונית והאהובה של ד"ר רות וסטהיימר, מומחית עולמית ויועצת לנושאי מיניות וזוגיות, שחגגה בחודש שעבר את יום הולדתה ה-91. המפיקה, היוצרת ומנהלת פסטיבל אנימייז מונטריאול לורי גורדין והבמאי ויוצר האנימציה בבריטניה וקנדה לוק צ'מברלנד יתנו את פוקוס מעניין על 'אימפריית האנימציה' הקנדית.
מתוך הסדרה "עמק המומונים". באדיבות פסטיבל אנימיקסמתוך הסדרה "עמק המומונים". באדיבות פסטיבל אנימיקס
מתוך הסדרה "עמק המומונים". באדיבות פסטיבל אנימיקס
(מתוך הסדרה "עמק המומונים". באדיבות פסטיבל אנימיקס)
עוד בפסטיבל, הקרנת בכורה ישראלית להפקה "עמק המומינים" המגוללת את סיפורה של משפחת החיות המיתולוגיות, החיה בעמק קר, שאינו מופרע על ידי בני אדם, אך מלא יצורים שונים המצליחים לחיות יחד בהרמוניה. זהו עולם ללא בני אדם אך עם אנושיות מרגשת ודמויות עמוקות ומצחיקות. הסדרה מעלה ערכים כקבלת האחר, אינדיבידואליזם ורגישות לטבע, שנראים רלבנטיים מתמיד. לצד הסדרה, יובאו לקטים של סרטים אמנותיים חדשים לילדים, שנעשו במגוון טכניקות ששוברות את מחסום השפה.
נירמו (ניר מולד) ומישל קישקה יגעו לספר על שנות הזוהר של מגזין MAD, אורחים מקנדה יגיעו לתוכנית מחווה מיוחדת לאנימציה מארצם, העיתונאית גילי איזיקוביץ תנחה פאנל קומיקס עם אתגר קרת ואסף חנוכה וכן תוכלו לצפות באסופת סרטים חדשים מיפן ובתחרות השנתית של האנימציה הישראלית.
מתוך "זיכרונות האיש בפיג'מה". באדיבות פסטיבל אנימיקסמתוך "זיכרונות האיש בפיג'מה". באדיבות פסטיבל אנימיקס
מתוך "זיכרונות האיש בפיג'מה". באדיבות פסטיבל אנימיקס
(מתוך "זיכרונות האיש בפיג'מה". באדיבות פסטיבל אנימיקס)
לדברי דינה פלד, מנכ"לית סינמטק תל אביב: "אנימיקס מצטרף לשלל תכניות הקיץ לילדים ומבוגרים של סינמטק תל אביב, שקיבלו השנה מקום מיוחד. הפסטיבל מאיר באור ייחודי והיחיד מסוגו בארץ את אמנות הקומיקס, אנימציה וקריקטורה וכבר קנה לו שם בקרב שוחרי האנימציה ובכלל, בארץ ובעולם. אני בטוחה שצפויה לנו חוויה אדירה ומרגשת בצבע, קול ומראה".
פסטיבל אנימיקס, 30.7-3.8, סינמטק תל אביב. לפרטים מלאים: http://www.animixfest.co.il.